Złote Myśli

Przeżyj go już teraz

Przez 13 lat miał wpływ na blisko 2,5 miliona osób w USA!

Treningi est na żywo odbywały się w latach 1971-1984 w USA. Obliczono, że przez 13 lat dostępności treningu przeszło go bezpośrednio prawie pół miliona osób, zaś kolejne 2 miliony miało styczność z programem dzięki specjalnym warsztatom, seminariom i wydarzeniom organizowanym przez Twórcę, Wernera Erharda.

Trening na żywo trwał dokładnie 60 godzin, podzielonych na 2 sesje weekendowe. Zajęcia odbywały się od wczesnych godzin porannych do północy, a czasem nawet do następnego dnia rano. W tym czasie obowiązywała tylko jedna przerwa na posiłek. Uczestnicy szkoleń mieli całkowity zakaz wnoszenia zegarków, palenia, jedzenia i odzywania się bez wyraźnego pozwolenia ze strony trenera. Istniały także restrykcje dotyczące załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych, spożywania alkoholu, narkotyków, leków nieprzepisanych przez lekarza.

Werner opracował pewne podstawowe reguły, których zgodziliście się przestrzegać.
Te podstawowe reguły istnieją z jednego powodu: ponieważ działają.
Przestrzeganie ich pozwoli wam wynieść z tego treningu najwięcej korzyści.

To powodowało, że uczestnicy byli w niemal całkowitej zależności od swoich trenerów. Po to, by mogli zostać zniszczeni psychicznie… a następnie zbudować się od nowa takimi, jakimi są naprawdę.

Z powodu tak niekonwencjonalnych, nawet jak na dzisiejsze czasy, metod, trening est w swojej pierwotnej postaci wzbudzał wiele kontrowersji. Pojawiały się aluzje i sugestie o związkach est z sektą scjentologów. Nikt jednak nie potwierdził tych pogłosek, a sądy jak dotąd oddalały pozwy.

W 1984 roku zakończono udostępnianie treningu dla ogółu. Pewne jego elementy zostały wykorzystane w innych programach szkoleniowych autorstwa Wernera Erharda. Mimo to kontrowersje nie cichną do dnia dzisiejszego.

Aktualnie treningi oparte na metodologii est prowadzi uznana w USA firma szkoleniowa Landmark Education, założona przez byłych współpracowników Erharda. Oferuje je ona wyłącznie firmom i zorganizowanym grupom szkoleniowym.

Od czasu pierwszych treningów est organizowanych w latach 70. na temat est powstało 9 książek, 2 filmy oraz wiele publikacji prasowych i programów telewizyjnych. Seminaria est, poza USA, organizowane były m.in. w Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Izraelu i Indiach.

Teraz masz szansę przekonać się na własnej skórze, czym było est i co tak naprawdę działo się na owianych legendą seminariach. Stworzony przez nas "Trening est" w wersji audio jest wiernym odtworzeniem niedostępnych już treningów na żywo z lat 70. i 80. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak skuteczne one były oraz jaki wpływ wywarły na uczestników i całe społeczeństwo Ameryki w tamtym czasie.

Dlatego zadbaliśmy o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, aby umożliwić Ci prawdziwe doświadczenie est w domowym zaciszu.

Przeżyj to!

Wróć do strony główej
W celu poprawnego działania naszego serwisu i wygody jego użytkowników używamy plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.