Złote Myśli

Przeżyj go już teraz

"Niektórzy rodzą się wielcy, inni z czasem tacy się stają".
Theodore Roosevelt

Oto kilka znanych postaci – uczestników pierwszych treningów est na żywo. Co istotne, nie każde nazwisko w chwili odbywania treningu było tak znane jak dziś. Te osoby teraz wprost przyznają, że w dużej mierze to właśnie est przyczyniło się do ich sukcesu.

Jeff Bridges

Jeff Bridges

Znany aktor amerykańskiego kina. Występował w takich filmach, jak „Big Lebowski”, „K-PAX”, „Prawdziwe męstwo” oraz „Tron: Dziedzictwo”. Swój trening odbył jeszcze w 1974 roku.

Prywatnie zaangażowany jest także w pomoc potrzebującym i głodującym. Jest jednym z pomysłodawców koncertu Live Aid z 1985 roku. Zapytany o powody swojego silnego zaangażowania w sprawy społeczne, odpowiedział, że ma to swoje źródła w est i wyzwaniu, jakie stawia – jeśli pozna się raz prawdę o tym, że problem głodu może zostać pokonany, nie można już czekać, aż ktoś rozwiąże go za nas. Trzeba brać sprawy w swoje ręce.

Mike Oldfield

Jeden z najbardziej cenionych kompozytorów i multiinstrumentalistów współczesnej muzyki rozrywkowej. W początkach swojej kariery starał się nie ujawniać swojego wizerunku publicznie i bardzo niechętnie rozmawiał z mediami. Po raz pierwszy zrobił to właśnie po przejściu treningu est w 1978 roku.

W 1979 roku zorganizował swoją pierwszą trasę koncertową, zapraszając na nią ponad 100 innych muzyków. Razem dawali koncerty i protestowali przeciw wykorzystywaniu dzieci do niewolniczej pracy w Krajach Trzeciego Świata.

Tiger Woods

Tiger Woods

Z racji wieku nie mógł uczestniczyć w pierwszych treningach osobiście. Uczestniczył w nich jednak ojciec golfisty, Earl Woods, który następnie stosował metody est w wychowaniu i szkoleniu syna. W wywiadzie udzielonym w 1996 roku magazynowi „Sports Illustrated” powiedział, że dzięki est mógł poświęcić się zadaniu wytrenowania syna na wspaniałego sportowca.

Sam Tiger Woods potwierdził jego słowa w innym wywiadzie, udzielonym „New York Daily News”. Stwierdził, że jego ojciec używał technik est, by pomóc mu stać się „najtwardszym psychicznie golfistą”.

Robert Kiyosaki

Robert Kyosaki

Autor bestselleru „Biedny ojciec, bogaty ojciec”. Twórca popularnej na całym świecie gry „Cashflow”.

W jednej z kolejnych swoich książek, „Bogaty brat, bogata siostra”, opisał własne przeżycia związane z uczestnictwem w treningu est w 1974 roku. Odnosi się tam między innymi do tego, jak est uczy dotrzymywania obietnic składanych samemu sobie i umów, jakich zobowiązujemy się przestrzegać. Kiyosaki właśnie po treningu est uświadomił sobie, że ma moc, którą może wykorzystać do zmiany swojego życia. Bo zależy ono wyłącznie od jego decyzji.

Zdecydowaliśmy się opisać na tej stronie tylko kilka postaci. Natomiast jest zdecydowanie więcej znanych osobistości wśród pierwszych uczestników est. Oto lista kilku nazwisk, o których z pewnością słyszałeś:

  • Cher – znana piosenkarka i aktorka,
  • Yoko Ono – piosenkarka, artystka, żona Johna Lennona,
  • Diana Ross – piosenkarka soul i R&B,
  • Raul Julia – aktor (m.in. „Rodzina Addamsów” jako Gomez Addams),
  • Harvey Korman – aktor komediowy (m.in. „Płonące siodła” jako Hedley Lamarr),
  • Jerry Stiller & Anne Meara – znany duet komediowy, prywatnie rodzice aktora Bena Stillera,
  • Roy Scheider – aktor (m.in. seria „Szczęki”, „Błękitny Grom”, serial „SeaQuest”).
  • W latach 1971-1984 trening przeszło ponad 500 tys. osób w samych USA oraz kolejne 2 miliony na całym świecie. Obliczono, że na każde 364 dorosłych Amerykanów, jeden przeszedł trening est. Teraz, dzięki „Treningowi est” w wersji audio, Ty również możesz tego doświadczyć.

Wróć do strony główej
W celu poprawnego działania naszego serwisu i wygody jego użytkowników używamy plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.